Lastik Basıncı İzleme Sistemi

Lastik Basıncı İzleme Sistemi

Sürüş güvenliği ve sürüş konforu, lastiklerin durumuyla doğrudan bağlantılıdır. Örneğin ani lastik arızalarının yaklaşık %40'ı hava basıncı düşük olan lastiklerden kaynaklanır.

Continental tarafından geliştirilen sistemler lastik hava basıncını sürekli kontrol eder ve basınç kaybı durumunda sürücüyü mutlaka uyarır.  

Bu sayede Lastik Bilgi Sistemlerimiz, sık karşılaşılan bir kaza sebebini ortadan kaldırmaya yardımcı olarak sürüş güvenliğini artırır. Ayrıca karbondioksit emisyonunu ve yakıt tüketimini azaltır. 

Bir otomobilin lastik basıncı olması gerekenden 0.3 bar daha düşük olduğunda araç, % 1.5 oranında daha fazla yakıt tüketecek ve dolayısıyla daha yüksek oranda karbondioksit emisyonuna neden olacaktır.

article_66w_image1


Avrupa için Yeni Yasal Düzenlemeler

Avrupa Komisyonu, ABD'de olduğu gibi 2012 itibariyle tüm yeni modellerde ve 2014 itibariyle tüm araçlarda Lastik Basınç İzleme Sistemi olmasını gerektiren yeni bir yasayı onayladı. Pek çok araçta Lastik Basınç İzleme Sistemi, şimdiden standart ekipman olarak bulunuyor. Bu sistemler, verilerini fren sistemi gibi diğer araç sistemlerinin kullanmasına izin verecek.  

Ürün portföyümüz ile gelecek gereksinimleri sağlamak, otomobil kullanımını daha güvenli, çevre dostu ve konforlu hale getirmek ve lastik yönetimini sürücü için kolaylaştırmak konusunda oldukça iyi bir konumda bulunuyoruz. 

Lastik basıncı izleme çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.