Alman Mühendisliği

Geçmişten öğren, geleceğe uzan.

ALMAN İŞÇİLİĞİNİN DEĞERLERİ DÜNYANIN HER YERİNDE

Çalışkanlık, hassasiyet ve verimlilik: Bir asrı aşkın süredir Alman mühendisliğinin bilinen özellikleri olmuştur Alman mühendisliği DNA'mızda, ancak Continental bugün, dünyanın her yerine yayılan mühendislik uzmanlığıyla övünebilir: 61 ülkede 244.000 tutkulu insan, her gün müşterilerin mobilite hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Sadece lastik bölümünde 24 ülkeden 54.000 çalışan trendleri ve pazar değişikliklerini takip ederek öğreniyor, bu bilgileri diğerlerinden daha hızlı kullanıyor ve müşterilerimiz için daha etkili çözümler üretiyor. Onları bir araya getiren, güvenle tanımlanan bir kültür ve başarıya ulaştıracak bilgi. Continental Lastikleri her zaman en iyi olmayı hedeflemiştir. Güçlü bir küresel ekip ruhu, çeşitli iş gücü becerileri ve uzmanlığı ile zenginleşiyor. Bizce sadece değerler değer yaratabilir ve ancak bu şekilde şirketimizin yenilik, üretim ve küresel büyüme hedeflerini gerçekleştirebiliriz.

 

NESİLLERCE GELİŞEN ALMAN MÜHENDİSLİĞİ

Continental'de aynı aileden iki nesil çalışana rastlamamız şirket bünyesinde Alman mühendisliğinin gelişimini gösteriyor.


Çalışan memnuniyeti anketlerinde “Continental'i arkadaşlarınıza ve ailenize işveren olarak önerir misiniz?” Sorusu vardı. Oğlum Marian, Continental'e tavsiyem.

Dietmar Jobes, Continental

 

MÜHENDİSLİK ALANINDAKİ UZMANLIĞIMIZ GELECEĞİN MOBİLİTESİNE YÖN VERİYOR

Continental, 1871 yılında kuruluşundan bu yana, sürüş konforundan veya keyfinden ödün vermeksizin sokakları güvenli hale getirmeye çalışıyor. 1904 yılında dünyanın ilk sırt desenli lastiği gibi ilk yeniliklerden eContact elektrikli araç lastikleri serisine ve otomotiv teknolojisindeki yeniliklerimize kadar Continental, durmaksızın Hannover'den dünyaya öncü ruhunu sergiliyor. Otomotiv endüstrisinin dönüşümüne ve geleceğe hazır olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda buna devam ediyoruz.
Alman Teknolojisi: Lastik çözümlerinde en yüksek standartlar


Alman mühendisliği ve hassasiyeti sadece efsane değil, aynı zamanda teknoloji harikasıdır. Continental her yeni ürünle bu yaratıcı ruhu kanıtlamaya çalışıyor. Mühendislik Merkezimizde 1.000’den fazla bilim insanı, tasarımcı ve mühendis, tek basit hedefe doğru ürünler icat ediyor, geliştiriyor ve test ediyor: Mobiliteyi güvenli hale getirmek. Buna ek olarak, neredeyse 150 yıllık en yüksek Alman standartlarında.Sonuç, neredeyse tüm mobilite biçimleri için geniş bir yelpazede üst kalite ürünler. Yüksek performanslı otomobil lastiklerinden hafif kamyonlara özel yenilikçi çözümlere kadar, dünyadaki hemen hemen her uygulamaya, ihtiyaca ve pazara dönük bir çözümümüz var. Özel sorunlara özel çözümler gerektiğinden, doğanın bize yol göstermesine izin veriyoruz. Doğa her zaman bireysel ihtiyaçlara ve özel ortama uyum sağlıyor. Biz de aynı şekilde çalışıyoruz, sorununuzu sorunumuz kabul ederek geniş portföyümüzden çalışmalarınıza, yerel gereksinimlerinize ve özel pazar ihtiyaçlarınıza en uygun kişisel çözümleri buluyoruz.


Dijitalleşme alanında öncü: Verimlilik ve bağlantılı lastik üretimi

Lastik üretimi, son 100 yılda çok yol kat etti. İşçilerin kauçuğu elleriyle kalıplara döktüğü kirli, kötü kokulu atölyeler artık yok. Bugün üretim personelimiz verimli, sürdürülebilir ve güvenlik içerisinde çalışarak Continental'in üstün kaliteyi zamanında sunmasını sağlıyor. Bu, yeni ve yenilikçi teknolojilerin uygulanmasını, makinelerin optimum kapasitede çalışmasını ve etkili bir arıza yönetimini kapsıyor.

Bu nedenle, ilk Yüksek Performans Teknoloji Merkezimizin açılışı önemli bir dönüm noktasıdır. İlk Continental üretim tesislerinden biri 1907 yılında Korbach'ta inşa edildi. Bugün, Almanya'nın bu küçük kasabası, sensör sistemleri ve yazılımları ile tamamen bağlantılı ve onaylı makine ve üretim süreçlerini kullanarak lastik üretimini dijital çağa taşıyan yenilikçi Continental tesisine ev sahipliği yapıyor.
GELİŞTİRİLEN BİR LASTİK FABRİKASI YÜKSEK PERFORMANS TEKNOLOJİ MERKEZİ 

 

 

Continental lastikleri için sadece en iyiler: Önce kalite

Yol güvenliği söz konusu olduğunda lastik, araç ve yol arasında kritik bir temas noktasıdır. Sürücülerin her türlü zeminde ve her mevsimde optimum performans için doğru lastiklere ihtiyacı var. Bu nedenle kaliteden asla ödün vermiyoruz. Continental 100 yıl önce bu işe giriştiğinde, lastik üretimi az çok ince işçilik gerektiren bir zanaatti. Bugün ise oldukça teknolojik bir süreç. Her lastik tipi ve modeli özel olarak kullanım amacına dönük tasarlanıyor. Ürünlerimiz için plastiklerin, kauçukların ve polimerlerin geliştirilmesinde en küçük kimyasal bileşene kadar hassasiyet gösterilmesi önemli. Müşterilerimizle yakından çalışarak, nihai ürünleri en kaliteli hale getiren özelleştirilmiş formülleri belirliyor ve geliştiriyoruz. Ar-Ge departmanlarımızda ve tesislerimizde faaliyetlerimizin ve iş süreçlerimizin etkinliğini ve verimliliğini sürdürmeye, standart hale getirmeye ve geliştirmeye yatırım yaparak, tüm operasyonlarımızda yüksek kalite standartlarını gözetiyoruz."Geçmişte beygir gücü ve hoof buffer ile büyüdük. Bugün ise büyümemizi milyarlarca bit ve bayt yönlendiriyor. Bu bir geçiş süreci: Lastik üreticisi, otomotiv tedarikçisi ve endüstriyel iş ortağı Continental, lider teknoloji ve hizmet üreticisi Continental oldu. Bu sürekli değişim süreci, bize çeşitli fırsatlar sunuyor.”Dr. Elmar Degenhart, Continental Yönetim Kurulu Başkanı


Yarın için geliştirmek: Lastikte inovasyon

Continental Lastiklerinde inovasyonun itici güçlerinden ikisi yollarda daha fazla verimlilik ve güvenliktir. Continental'in lastik teknolojisi alanında son yeniliği ContiFlexStud™, kış sürüşü deneyiminde heyecan verici bir devrim yaratan yepyeni bir çivi türü


Bu yeni tasarım, yol aşınmasını önemli ölçüde azaltarak buzda daha iyi kavrama, hizmet ömrü boyunca daha uzun süren performans ve iç ortamda daha az çivi gürültüsü sağlar. Yeniliklerin odaklandığı bir diğer alan ise, lastiklerimizin otomatik ve otonom sürüş gibi yeni teknolojilerle birlikte test edilmesi.

Daha temiz bir dünyaya doğru: Sürdürülebilirlik

Continental Lastikleri olarak insanlara ve çevreye saygılıyız. Hedefimiz, gezegenimizin doğal kaynaklarını aktif olarak korumak. Bu nedenle, faaliyetlerimizde daima yüksek verimliliğe odaklanıyoruz. Bu alandaki çalışmalarımızdan biri, lastik üretimi için alternatif malzemeleri araştırmak ve geliştirmek.

Kısa bir süre önce Almanya, Anklam, Mecklenburg, Batı Pomeranya'da "Taraxagum Lab Anklam" araştırma laboratuvarımızı açtık. Bu laboratuvar, tarımsal araştırmalar ve tropik kauçuk ağacına alternatif bir hammadde kaynağı olan Rus karahindibasının özünün çıkarılması süreci üzerinde çalışıyor.
Continental, yeni malzemeler geliştirmenin yanı sıra,lastik üretiminden arda kalan kauçuk kaplanmış çelik kortu geri dönüştürecek bir yaklaşım geliştirdi.

DÜNYAYA AÇILIM: ALMAN MÜHENDİSLİĞİNDEN GLOBAL MÜHENDİSLİĞE


Yüksek teknolojili lastikler, mobilite için akıllı teknolojiler, malzeme taşımacılığı ve veri işleme bizim işimiz. 1980'li yıllardan bu yana Continental, tüm bölgelerdeki müşterilere en iyi hizmeti sunmak için değerlerini ve kültürünü tüm dünyaya yayan uluslararası bir şirket haline geldi. Her bir müşterinin ihtiyaçları ve her pazar için doğru çözümü sunuyoruz.