Orijinal Ekipman Lastikleri

Otomobil üreticilerinin bize güveni tam

Yeni bir araba satın aldığınızda, tekerleğe Continental lastikleri takılmış olma ihtimali çok yüksektir. Bunlar, önde gelen otomobil üreticileri ve uzmanlarıyla iş birliği içinde geliştirilen Orijinal Ekipman (OE) lastikleri olarak bilinir.

Bir aracın güvenliği, konforu ve performansı her şeyden önemlidir. Araç ile yol arasındaki tek temas noktası olan OE lastikleri, güvenliğinizden veya konforunuzdan ödün vermeden en iyi sürüş deneyimini sağlamada önemli bir rol oynar.

Orijinal Ekipman (OE) lastikleri nelerdir?

Basit bir ifadeyle, OE lastikleri, özel olarak dikilmiş bir takım elbisenin otomotiv eşdeğeridir. Performanslarını optimize etmek için aracınızın benzersiz özelliklerinden yararlanan, amaca yönelik olarak üretilmiş bağlantı parçalarıdır.

Peki, bu neden gereklidir? Çünkü tüm otomobiller eşit üretilmiyorlar. Çok çeşitli sürüş hedefleriyle birçok farklı boyutta, marka ve modelde üretilirler. Bu da her modelin, lastikleri için özel ihtiyaçları olduğu anlamına gelir.

Örneğin bir SUV, ıslak ve kuru yol koşullarında optimum performans sağlayan lastikleriyle çok yönlü bir araçtır. Buna karşılık lüks otomobiller, daha yumuşak ve daha sessiz lastiklerle donatıldıklarında daha verimli performans gösterirler. Diğer hususlar da - örneğin yakıt verimliliği - tasarım ve donanım denklemine dâhildir.

Her araç modelinin ihtiyaç duyduğu gereksinimlerin tam kapsamını yakalamak amacıyla, mükemmel lastiği oluşturmak için araç üreticileriyle yakın iş birliği içinde çalışıyoruz. Bir kere onaylandıktan sonra, üretilen OE lastiği fabrikadan çıkmadan önce her yeni araca takılır.

Bu şekilde araç üreticileri, tüm yeni otomobillerinin çeşitli yol koşulları için doğru lastiklere sahip olduğuna ve her modelin, maksimum ölçüde hızlanabileceğine, frenleyebileceğine ve viraj alabileceğine dair tam bir güvene sahip olur.


Kullanılmış bir otomobil için Continental OE lastikleri satın alabilir misiniz?

Kısa bir cevapla evet.  OE etiketi biraz yanıltıcı olabilir çünkü bunlar kesinlikle yeni araçlarla sınırlı değildir. Tekerleklere yeni bir takım lastik takmak gerektiğinde bunları yedek lastik olarak da satın alabilirsiniz.

Bu nedenle, OE lastiklerinizin aracınızdaki performansından memnunsanız, aynı donanımı daha sonra da elde etmek inanılmaz derecede kolaydır. Bu arada, ikinci el piyasasında OE lastikleri eksik bir araba aldıysanız, modeliniz için Continental OE lastiklerini tedarik etmek ve daha sonra taktırmak sorun değildir. Bu şekilde kullanılmış arabanızı orijinal performans özelliklerine mümkün olduğunca yaklaştırmış olursunuz.


Orijinal Ekipman Üreticileri için UHP lastikleri

OE aynı zamanda ultra yüksek performanslı (UHP) lastiklerin geliştirilmesinde de önemli bir unsurdur. Otomobil üreticisi ortaklarımızla birlikte, üstün kavrama ve yol güvenliği konusundaki titiz standartları karşılayacak lastikler ve kauçuk bileşikleri geliştiriyoruz. UHP lastikleri virajlarda daha iyi denge, daha hassas direksiyon hâkimiyeti ve daha kısa durma mesafeleri sağlayabilir.

Ayrıca, UHP lastikleri kullanmak üzere tasarlanmış bir araç kullanıyorsanız, değiştirme zamanı geldiğinde daha düşük dereceli yüksek performanslı lastiklere geçmemelisiniz. Aksi takdirde bu durumun aracınızın genel performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Continental, spor arabalardan aile araçlarına kadar her araç türünün ideal ürünle tedarik edilmesini sağlamak amacıyla geniş bir UHP lastik yelpazesine sahiptir.


Güvenebileceğiniz kalite

Piyasada bu kadar çok rakip lastik markası varken neden Continental OE lastiklerini seçmelisiniz? Her şey kaliteyle alakalı. Aracınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmasının yanı sıra, lastiklerimiz aynı zamanda en yüksek güvenlik ve kalite standartlarına da uygundur.

Kendini işine adamış mühendisler; maksimum hızdan yol tutuşuna, konfor, gürültü seviyesinden kilometreye kadar her unsuru değerlendirmek için OE lastiklerini  100'den fazla zorlu testten geçirir.  Bu şekilde aracınızın ıslak ve kuru zeminde ne kadar etkili fren yapabileceği de belirlenmiş olur.

Tüm bu sebeplerle ve daha fazlasıyla Continental, dünya çapındaki otomobil üreticileri için önde gelen OE tedarikçileri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Ve Avrupa'da üretilen her üç arabadan biri fabrikadan Continental lastikleriyle çıktığı için, kıtadaki tüm lastik üreticileri arasında ilk tercih biz olmaktayız.


Orijinal ekipman lastikleri için OE işaretleri

Continental, geniş bir OE lastik yelpazesine sahiptir. Lastik yanağındaki OE işaretleri marka ve modeli tanımlar. Genel bir bakış için bu iki basamaklı ve üç basamaklı işaretler tablosuna bakın.

Ayrıca lastik bulma aracımızı kullanarak otomobil markanıza, aracın ebadına, sezonluk uygulamanıza ve araç kategorinize uygun ideal lastiği belirleyebilirsiniz.


OE İŞARETİÜRETİCİ
Volkswagen
*BMW
*MOBMW & MERCEDES-BENZ
*MOEBMW & MERCEDES-BENZ RUNFLAT
AOAUDI
AO1AUDI
ARALFA ROMEO
JJAGUAR
J LRJAGUAR LAND ROVER
LRLAND ROVER
MGTMASERATI
MOMERCEDES-BENZ
MO1MERCEDES-BENZ
MOEMERCEDES-BENZ RUNFLAT
MO-SMERCEDES-BENZ SILENT
MO-VMERCEDES-BENZ VIANO
N0PORSCHE
N1PORSCHE
N2PORSCHE
NA0PORSCHE
ND0PORSCHE
NF0PORSCHE
POLPOLESTAR
RO1AUDI
RO2AUDI
T0TESLA
VOLVOLVO