Güvenliğiniz İçin Test Edildi

Standartlar içerisinde standart belirlemek.

Image

Tüm Continental inovasyonları üretime girmeden önce kapsamlı olarak test edilir. Köklü ve tamamı yeni test yöntemleriyle günlük uygunluk garanti edilir.  Continental gelişmiş ve optimize edilmiş ürünler sunmak için her defasında daha da ileri test ölçüm teknolojileri kullanır ve geliştirir. 

Güvenliğinizi dünya çapında test ediyoruz.

Yıl boyu ABD; Yeni Zelanda, İsveç, İspanya ve de Hannover yakınında bulunan Contidrom pistlerinde yaptığımız lastik testlerinde sınır tanımadığımızı her daim gösteriyoruz - Contidrom, bağımsız uzmanlar tarafından da referans olarak gösterilen bir pisttir.

Dünyanın her yerinden tüm kış ve yaz lastiklerimiz her çeşit hava ve yol koşullarında test edilir. Hiç şüphesiz bu testler en modern test yöntemlerinin ve ölçüm teknolojilerinin kullanıldığı tesislerde gerçekleşiyor.

Yılda toplam 200 milyon kilometrede tek başına 140.000 adet lastik test ediliyor. Uluslararası profesyonel test sürücüleri ekibimiz 67.000’in üzerinde test gerçekleştiriyor - ve bir inovasyon onay almadan önce dünyayı 500 kez dolaşıyor. Bu şekilde Continental yalnızca en emniyetli, konforlu ve güvenilir hareketlilik çözümlerini sunmayı garanti ediyor.

Image
Image

Continental’den ilk tam otomatik lastik test sistemi.

Yılda 365 gün, günde 24 saat Continental AIBA (Automated Indoor Braking Analyzer) ile lastik testini yeni bir seviyeye taşıyor. Contidrom tesisinde insansız bir test aracı tam otomatik bir süreç içerisinde 120km/s azami hıza ulaşıp ardından değiştirilebilir, hidrolik güçle çalışan, standart rampalı yol yüzeylerinde fren yapar. Testler yıl boyu ıslak ve kuru yol yüzeylerinde ve ayrıca buzlu bir şeritte yürütülebilir.  Testler hava koşullarından bağımsız olarak gerçekleştirilirken Continental dünyanın en doğru fren test prosedürüne sahiptir, bu sayede testlerin tekrarlanabilirliği %70 oranında artar. Yani hava koşullarına aldırmadan lastiklerinizin mükemmel fren performansına sahip olduğundan emin olabilirsiniz.